Ta strona używa ciasteczek (plików cookies). Dowiedz się więcej AKCEPTUJĘ
Zakończono
 Otwarcie ŻŁOBKA w Wieliczce<br>Remont i wyposażenie lokalu

Otwarcie ŻŁOBKA w Wieliczce
Remont i wyposażenie lokalu

0%
Kwota inwestycji:
100 000 zł
Wynagrodzenie
20%
Liczba rat
24
Zebrana suma:
115 000 zł
Zabezpieczenie
Hipoteka Oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji Poręczenie wekslowe Weksel in blanco
Rodzaj spłaty
Raty kapitałowo-odsetkowe
Pani Inga (37 lat) większość swojego życia spędziła w Stanach Zjednoczonych. Po powrocie do Polski postanowiła otworzyć swoją firmę.
Firma Pani Ingi działa na rynku od listopada 2018 roku jako szkoła języka angielskiego dla wszystkich grup wiekowych. Główna siedziba szkoły znajduje się w Krakowie przy ulicy Fredry 15c. Odpowiedni nauczyciele i native speakers zapewniają szybkie postępy w nauce. Konkurencyjne ceny, dobra lokalizacja, reklama, promocje, zadowolenie klientów, grzeczna i wykwalifikowana kadra to główne atuty tej szkoły.
Na dziś szkoła ta jest źródłem dochodów Pani Ingi. W nowym roku szkolnym, czyli teraz, we wrześniu szkoła podpisała juz umowy z 50 osobami.

Nowy projekt firmy Pani Ingi już w wakacje zaczął być realizowany z dotacji, jaką firma otrzymała. W pierwszym etapie projektu jest  otwarcie żłobka na terenie gminy Wieliczka w już wynajętym lokalu o powierzchni 700 mkw, gdzie będzie utworzonych 80 miejsc dla dzieci od 20 tygodnia życia.
W następnym etapie będzie otwarte przedszkole i szkoła podstawowa "Kids Town Academy" z systemem nauczania amerykańskiego.
Firma już zleciła wykonanie adaptacji  pomieszczeń do potrzeb dzieci, szatni, pomieszczenia socjalnego, łazienki oraz biura. W następnej kolejności będą realizowane zakupy związane z wyposażeniem sal dla dzieci, szatni, pomieszczenia socjalnego, łazienki oraz biura. W ramach wyposażenia będą zakupione meble, sprzęt AGD, a także inne wyposażenie niezbędne do realizacji projektu jak komputer i drukarka. W kolejnym etapie projektu będą zakupione materiały biurowe a także pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych z dziećmi, zabawki oraz wyposażenie do organizacji posiłków. Posiłki będą przygotowywane na miejscu w dobrze wyposażonej kuchni.
Ostatnim elementem będzie rozpoczęcie działań marketingowych związanych z zaproszeniem rodziców do rekrutacji do żłobka.

Pani Inga cały projekt przygotowuje z pomocą osoby z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu tego typu instytucji opiekuńczo-wychowawczych.

Analiza rynku i konkurencji
Pani Inga zrobiła precyzyjne badania marketingowe i wywiady z rodzicami i żłobkami. W gminie Wieliczka potrzebne jest jeszcze ok 600 miejsc dla maluszków. 
Obecnie w Wieliczce,  jest bardzo duże zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze dla najmłodszych. Powstanie jeszcze jednej placówki, jaką będzie żłobek Pani Ingi i tak nie zlikwiduje istniejącego deficytu miejsc. 
Kilka konkurencyjnych żłobków ma wyższe czesne o 150-200zł miesięcznie, niż Pani Inga przewiduje dla swojego żłobka.


Zabezpieczeniem pożyczki będzie hipoteka domu w Krakowie, w Łagiewnikach o powierzchni 170 mkw. Pani Inga jest współwłaścicielką domu wraz z jej mamą, która będzie poręczycielem pożyczki.
W załącznikach księga wieczysta. Hipoteka zajęta na kwotę 100.000 PLN.

Cel Pożyczki

Celem pożyczki jest remont i modernizacja lokalu, który już jest wynajęty i pierwsze prace remontowe już ruszyły, następnie wyposażenie wszystkich sali, zakup zabawek i pomocy dydaktycznych, zakup leżanek dla maluszków i modernizacja sali dla nauczycieli, koszty marketingowe.

Wyniki Finansowe Firmy

Kalkulacja wyniku finansowego żłobka:
Przewidywany średni m-c przy czesnym na poziomie 800 zł wraz z 3 posiłkami:
Przewidywane przychody z działalności:    83.000 PLN
Przewidywane koszty:    67.000 PLN
- wynagrodzenia pracowników z narzutami   32.000 PLN
- czynsz, podatek od nieruchomości, energia, woda, telefon, ryczałty, ubezpieczenie majątkowe, poczta, reklama)    35.000 PLN
-------------------------------------------------------
Zysk brutto:  16.000 PLN m-cznie
 

Zabezpieczenie pożyczki

weksel in blanco
poręczenie wekslowe
hipoteka
oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji

Bonusy

- Zwycięski Inwestor oferujący pełną kwotę pożyczki otrzymuje dodatkowe 2 punkty procentowe do wylicytowanych.
- Zwycięski Inwestor oferujący połowę kwoty pożyczki lub więcej, lecz mniej niż pelną kwotę pożyczki otrzymuje 1 punkt procentowy do wylicytowanych.

Galeria zdjęć

Złożone oferty
Kwota Wynagrodzenie Inwestor Data
40 000 zł 20 % michal52 2019.09.23
20 000 zł 20 % Beata07 2019.09.23
50 000 zł 20 % Krzysiek2805 2019.09.20
5 000 zł 20 % Grzesiek 2019.09.22
Aby uzyskać dostęp do danych pożyczkobiorcy należy się zalogować. Zaloguj się
Dokumenty
Aby uzyskać dostęp do dokumentów należy się zalogować. Zaloguj się
Nikt nie zadał jeszcze pytania.
Aby zadać pytanie należy się zalogować. Zaloguj się