Ta strona używa ciasteczek (plików cookies). Dowiedz się więcej AKCEPTUJĘ
Zakończono
Wprowadzenie na rynek unikatowych produktów <br> na bazie ksantohumolu o najwyższej czystości

Wprowadzenie na rynek unikatowych produktów
na bazie ksantohumolu o najwyższej czystości

0%
Kwota inwestycji:
150 000 zł
Wynagrodzenie
18%
Liczba rat
6
Zebrana suma:
40 000 zł
Zabezpieczenie
Hipoteka Poręczenie wekslowe Oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji Weksel in blanco
Rodzaj spłaty
Raty kapitałowo-odsetkowe
Xanto Sp. z o.o. została powołana w styczniu 2020 roku do realizacji projektu komercjalizacji ksantohumolu, polegającej na upowszechnieniu tego praktycznie niedostępnego dziś konsumentowi, naturalnego związku o niezwykłych właściwościach. Kluczowym czynnikiem w tym procesie jest dostęp do przemysłowych ilości ksantohumolu w cenie pozwalającej na wykorzystanie substancji w produkcie końcowym tak, aby jego cena była do zaakceptowania przez konsumenta. 
Spółka ma zagwarantowany stały dostęp do ksantohumolu poprzez zawarcie odpowiednich umów handlowych z podmiotem będącym producentem i właścicielem unikalnego w skali światowej patentu na jego wytwarzanie. Metoda zapewnia pozyskiwanie pożądanej substancji w ilościach i cenie dotychczas niespotykanych na rynku. 
Istnieje zaledwie kilka firm na świecie mających w swojej ofercie ksantohumol. Produkcja ukierunkowana jest głównie na potrzeby ośrodków badawczych i uniwersytetów prowadzących badania nad tą substancją. Badania odbywają się zazwyczaj na poziomie komórkowym, co oznacza, że ilości ksantohumolu niezbędnego do ich prowadzenia wyrażone są w miligramach czy w gramach. Jednocześnie ceny oferowanego przez producentów ksantohumolu, oscylujące pomiędzy 10-50 mln EUR za kilogram, wykluczają jego zastosowanie komercyjne z uwagi na potencjalny koszt produktu finalnego. Dyskusyjna jest również zdolność któregokolwiek z producentów do wytworzenia choćby kilograma ksantohumolu, gdyż najpopularniejszą jednostką sprzedaży jest 5 mg lub 25 mg.
Koszty produkcji naszego partnera stanowiące zaledwie ułamek kosztów produkcji konkurencji oraz zdolności produkcyjne szacowane obecnie na kilkadziesiąt kilogramów rocznie są absolutnie nieporównywalne z innymi producentami, co umożliwia komercjalizację ksantohumolu, rozumianą jako wprowadzenie tego związku do normalnej produkcji, jako składnika o nieocenionych właściwościach, jednocześnie niepowodującego wzrostu kosztów do poziomów, które uniemożliwią sprzedaż produktu finalnego. 
Co to jest ksantohumol?
Ksantohumol to flawonoid, który naturalnie występuje w żeńskich kwiatach chmielu. Lista jego dobroczynnych właściwości jest bardzo długa. Przede wszystkim, jest uznawany za najsilniejszy naturalny antyoksydant, ponad 30-krotnie skuteczniejszy niż powszechnie stosowana witamina C. Ksantohumol ma także działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe i przeciwstarzeniowe. Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym jest naturalnym sprzymierzeńcem w walce z wieloma schorzeniami skóry, m.in. z łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry czy trądzikiem. 
Ksantohumol pojawia się w około 800 zgłoszeniach patentowych na różnego rodzaju produkty, co z pewnością świadczy o potencjale komercyjnym tego związku.
Wszystkie informacje na temat szerokiego spektrum działań ksantohumolu oparte są na wieloletnich badaniach uznanych ośrodków badawczych i uniwersytetów z USA, Europy, a także Chin i Japonii. Wyszukiwarka Google wskazuje niemal 68 tysięcy odnośników do zapytania „Ksantohumol badania naukowe”. 

Komercjalizacja rozumiana jest jako proces wdrożenia ksantohumolu do normalnej produkcji przemysłowej produktów z jego zawartością.
Spółka opracowała i już produkuje dwa pierwsze produkty – suplementy diety z zawartością ksantohumolu na poziomie gwarantującym jego pozytywny, faktyczny wpływ na organizm ludzki:
•    Xantoactive - suplement diety stosowany rano, do pobudzenia organizmu do efektywnego działania w ciągu dnia, 
•    Xantocalm - suplement diety stosowany wieczorem, mający na celu wyciszenie organizmu, działający uspakajająco, wspomagający zaśnięcie;
Pomimo wysokiej zawartości ksantohumolu w produkcie, jego finalny koszt będzie akceptowalny przez konsumenta końcowego, zapewniając jednocześnie wysoki zysk Spółce.
Obecnie na rynku światowym występuje zaledwie około kilkunastu preparatów o charakterze suplementów ze znikomą, wręcz śladową zawartością ksanthohumolu. Znikoma zawartość ksanthohumolu oznacza również brak jego faktycznego wpływu na organizm. Spowodowane jest to bardzo wysokim kosztem technologicznym pozyskania z szyszek chmielu ksantohumolu o najwyższym poziomie czystości, co nie jest już barierą. 
Pozyskane środki będą przeznaczone na rozszerzenie produkcji o nowe produktów z zawartością ksantohumolu. Spółka posiada już pierwsze zamówienia na dostawę produkowanych już przez siebie produktów (łącznie z depozytem gwarancyjnym w zakresie zamówienia) złożonym i gwarantowanym przez kontrahenta.
Spółka Xanto podpisała umowę z producentem  w zakresie dostarczania ksantohumolu, jednakże przedmiotowa umowa stanowi poufny dokument oraz tajemnicę handlową toteż nie jest załączona w całości.
Właściciel niniejszego portalu KAM Sp. z o.o. miał dostęp do całej umowy oraz innych poufnych dokumentów.

W załączniku znajdą Państwo wyniki czystości najnowszej serii ksantohumolu, która była wyprodukowana na początku grudnia 2019. Wyniki były przeprowadzane przy użyciu spektrometra UV przy długości fali 370nm. Przy długości 370nm czystość to 98,56%.

Zabezpieczeniem pożyczki będzie dom wolnostojący w Chojnicach, szacowany na ok 600.000 zł, będący własnością małżeństwa, które poręczy weksel in blanco spółki. Nr księgi:  SL1C/00025926/2
 

Cel Pożyczki

Pożyczka będzie przeznaczona na  uruchomieniu produkcji następnych, nowych produktów  Xanto.

Wyniki Finansowe Firmy

Firma Start up, zarejestrowana 20 stycznia 2020 r.

Zabezpieczenie pożyczki

- weksel in blanco;
- poręczenie wekslowe przez właścicieli nieruchomości
- notarialne oświadczenie o poddaniu się egzekucji (w trybie art. 777)
- hipoteka

Bonusy

2% bonus dla ofert od 30.000 zł.

Galeria zdjęć

Złożone oferty
Kwota Wynagrodzenie Inwestor Data
30 000 zł 18 % wojtek_o 2020.03.11
5 000 zł 18 % duero 2020.03.10
5 000 zł 18 % mstachowicz 2020.03.13
Aby uzyskać dostęp do danych pożyczkobiorcy należy się zalogować. Zaloguj się
Dokumenty
Aby uzyskać dostęp do dokumentów należy się zalogować. Zaloguj się
Anonimowy
Czyli inwestycja jest zabezpieczona wpisem do hipoteki czy nie?
Future Capital
Jeżeli na portalu aukcyjnym w miejscu opublikowania aukcji jest wpisana hipoteka, to oznacza to, że pożyczkobiorca lub jego poręczyciel, jako zabezpieczenie pożyczki oferuje hipotekę nieruchomości. Czyli wpis jest obowiązkowy
Anonimowy
Zabezpieczenie hipoteka to będzie w taki sposób.Weksel i w razie problemów to ściągnięcie długu z domu?
Future Capital
Weksel in blanco oraz oświadczenie o poddaniu się dobrowolnej egzekucji jest u nas obowiązkowe. Hipoteka nieruchomości jest kolejnym trwałym zabezpieczeniem pożyczki.
Aby zadać pytanie należy się zalogować. Zaloguj się