Nowoczesna drukarnia cyfrowa - dalszy rozwój | Future Capital
Ta strona używa ciasteczek (plików cookies). Dowiedz się więcej AKCEPTUJĘ
Program partnerski
Zakończono
Dom pod zabezpieczenie

pożyczka na rozwój firmy

Nowoczesna drukarnia cyfrowa - dalszy rozwój
>>Sprawdzony pożyczkobiorca, spłacona poprzednia pożyczka<< >>Aukcja zabezpieczona hipoteką na nieruchomości<<

0%
Kwota inwestycji:
100000
Wynagrodzenie
22% w skali roku
Liczba rat
24
Zebrana suma:
74000
Zabezpieczenie
Weksel in blanco Oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji Hipoteka
Rodzaj spłaty
Raty kapitałowo-odsetkowe

UWAGA!
Pani Ewelina jest naszym sprawdzonym pożyczkobiorcą. Spłaciła już w całości poprzednią pożyczkę uzyskaną na naszym portalu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pani Ewelina prowadzi firmę, której główna działalność skupia się na wydawaniu i redakcji książek, publikacji, folderów, gazet, materiałów marketingowych i ich druku.

Oferta firmy obejmuje kompleksowe usługi wydawnicze, marketingowo-reklamowe, projektów graficznych i poligrafii cyfrowej.

Pani Ewelina działa w swojej branży od 2007 roku.

W ostatnich dwóch latach znacząco rozbudowała Firmę.
W 2018 roku został zakupiony nowy sprzęt poligraficzny za kwotę ponad 550 tys. zł (ewidencja środków trwałych dołączona do aukcji).

 

Charakterystykę usług swojej firmy pani Ewelina przedstawia następująco:

„Oferta firmy obejmuje kompleksową usługi:

  1. Wydawnicze
  • Wydawanie książki począwszy od projektu graficznego layoutu, projekcie typograficznym, składzie i łamaniu tekstu, druku, konfekcjonowaniu. Przedstawiamy nasze propozycje układu graficznego książki: liternictwo, stałe elementy, motywy ozdobne. Po akceptacji projektu wykonujemy skład książki. Korzystamy z rozwiązań automatyzujących i przyspieszających skład publikacji, dlatego też atutem naszych prac jest terminowość i solidność. Swoją ofertę kierujemy przede wszystkim do firm, instytucji potrzebujących profesjonalnej i sprawnej obsługi zlecenia.
  • Ponadto oferujemy także usługą custom publishing, czyli przygotowaniem czasopisma od A do Z, zarówno od strony treści jak i formy. W ramach usług custom publishingowych piszemy uzgodnione z wydawcą  artykuły (serwis dziennikarski), pozyskujemy, tworzymy i selekcjonujemy materiał ilustracyjny (serwis fotograficzny), służymy wsparciem redakcyjnym (redagowanie artykułów i materiałów dostarczonych).
  1. Marketingowe i reklamowe
  • oferujemy kompleksową obsługę firm uwzględniając potrzeby marketingowe klientów. Zajmujemy się przygotowaniem i opracowaniem kampanii reklamowych począwszy od stworzenia ulotek, plakatów, banerów reklamowych, stron internetowych, poprzez kampanie medialne w mediach drukowanych i elektronicznych. W oparciu o nasze doświadczenie i ciągłe doskonalenie umiejętności prowadzimy innowacyjne, precyzyjne i kompleksowe realizacje wizerunkowe. Wykonujemy prace interaktywne i drukowane – kreatywne, artystyczne i sprzedażowe. Zawsze zwracamy uwagę na spójność wizualną, poprawność typograficzną i poprawność językową.

 

  1. Projektowania graficznego firma zajmuje się projektowaniem graficznym materiałów i przygotowaniem ich do druku z pełną obsługą plików postscriptowych i naświetleniem płyt do druku. Tworzymy kompozycje graficzno-tekstowe za pomocą specjalistycznego oprogramowania, wykonujemy impozycję prac oraz optymalnie określamy zastosowanie systemów produkcyjnych w poligrafii.

 

  1. Drukowanie – niskonakładowy druk materiałów promocyjnych i reklamowych. Skupiamy się przede wszystkim na druku uszlachetnianym i ekskluzywnym. Wykorzystując nasze nowoczesne technologie druku z wykorzystaniem zastosowania piątej stacji tonerów (kolor biały) w używanej przez nas maszynie produkcyjnej, jesteśmy w stanie zaproponować konkurencyjne rozwiązania. Wykorzystanie białego koloru w druku cyfrowym jest rozwiązaniem niespotykanym i jednocześnie drogim. Dodatkowo posiadamy możliwość złocenia bezmatrycowego co zdecydowania podwyższa konkurencyjność naszych produktów.”

Cel Pożyczki

Celem pożyczki jest dalsze sukcesywne rozbudowywanie parku maszynowego poprzez zakup dodatkowych, nowoczesnych urządzeń uzupełniających wyposażenie Firmy.
Dzięki tym inwestycjom zostanie poszerzona oferta drukarni pani Eweliny. 
Duże firmy produkcyjne niechętnie podejmują wyzwanie produkcji niskonakładowych, jeśli już to w cenach przewyższających wartość produktów. Strategia pani Eweliny polega na stworzeniu oferty dla małych przedsiębiorców potrzebujących profesjonalnej oprawy swoich produktów, ale nie wymagających dużych nakładów.

Wyniki Finansowe Firmy

Rok 2018

Przychód 174 tys. zł.

W tym roku firma dokonała zakupu nowego sprzętu za ponad 550 tys. zł (ewidencja środków trwałych załączona do aukcji). W związku z tym Firma wykazała stratę 20 tys. zł.

 

Rok 2019

Przychód 173 tys. zł.

W tym roku, pomimo obciążeń zakupowych z poprzedniego roku, Firma wykazała już niewielki zysk 0,5 tys. zł.


Rok 2020

Przychód 150 tys. zł.

Ten rok był dla pani Eweliny bardzo trudny z uwagi na ograniczenia pandemiczne. Branża poligraficzna notowała niestety straty. Pomimo wprowadzonego "lockdownu" firma utrzymała dotychczasowy poziom zatrudnienia. Otrzymała przy tym pomoc z tzw. tarczy finansowej PFR (ponad 115 tys. zł).

Rok 2021 do września
W bieżącym roku firma odnotowuje już wzrost obrotów i pojawia się dochód.

Przychód 224 tys. zł.
Dochód 50 tys. zł.

 

Zabezpieczenie pożyczki

Zabezpieczeniem pożyczki będzie:

- hipoteka na nieruchomości nr KW RZ1R/00006899/0 - dom jednorodzinny o wartości 960 tys. zł (bieżący operat w załączeniu do aukcji). Wpis na drugim miejscu hipoteka obciążona na 360 tys. zł (zaświadczenie z banku w załączeniu do aukcji). Dom jest własnością ojca pani Eweliny i aktualnie jest  przekazywany aktem notarialnym pani Ewelinie.
-  weksel in blanco;

-  notarialne oświadczenie o poddaniu się egzekucji (w trybie art. 777).

Bonusy

Dla zwycięzcy aukcji, który udzieli pożyczki na kwotę minimum 50 tys. zł – dodatkowy 1%.

Galeria zdjęć

Złożone oferty
Kwota Wynagrodzenie Inwestor Data
5 000,00 zł 20 % tombod 2021.11.27
20 000,00 zł 22 % Janeo7 2021.11.28
12 000,00 zł 22 % Mariuszm425 2021.11.24
10 000,00 zł 22 % Kris1304 2021.11.24
6 000,00 zł 22 % Jurek 2021.11.24
6 000,00 zł 22 % KIWI85 2021.11.24
5 000,00 zł 22 % mstachowicz 2021.11.24
5 000,00 zł 22 % Grzesiek 2021.11.24
5 000,00 zł 22 % Tomek1973 2021.11.25
Aby uzyskać dostęp do danych pożyczkobiorcy należy się zalogować. Zaloguj się
Dokumenty
Aby uzyskać dostęp do dokumentów należy się zalogować. Zaloguj się
Nikt nie zadał jeszcze pytania.
Aby zadać pytanie należy się zalogować. Zaloguj się