Dostawca bydła mięsnego - szybka pożyczka na okres 3 miesięcy | Future Capital
Ta strona używa ciasteczek (plików cookies). Dowiedz się więcej AKCEPTUJĘ
Program partnerski
Zakończono
Mięso koszerne

Dostawca bydła mięsnego - szybka pożyczka na okres 3 miesięcy
>> Wysokie oprocentowanie 29% do 32% w stosunku rocznym<<

0%
Kwota inwestycji:
250000
Wynagrodzenie
29% w skali roku
Liczba rat
3
Zebrana suma:
270000
Zabezpieczenie
Weksel in blanco Poręczenie wekslowe Oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji Weryfikacja BIK/BIG/ZBP
Rodzaj spłaty
Raty kapitałowo-odsetkowe

Pan Kamil jest założycielem oraz członkiem zarządu w spółce specjalizującej się w obrocie produktami pochodzenia zwierzęcego.

Spółka została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w 2022 r. Głównym przedmiotem jej działalności jest hodowla krów wysokomlecznych, głównie rasy holsztyńsko-fryzyjskiej (główne PKD: 01.41.Z: chód i hodowla bydła mlecznego). Spółka prowadzi ją w pełni wyposażonych obiektach hodowlanych zlokalizowanych w Polsce Północno-Wschodniej. W skład obiektów wchodzą nie tylko budynki typu obora, ale także powierzchnie magazynowe, gospodarcze, socjalne oraz zaplecze maszynowe. Spółka prowadzi działalność hodowlaną wspólnie z prywatnymi inwestorami. Na mocy umów ma zagwarantowany odbiór mleka (Spółdzielnia Mleczarska). Podmiot współpracuje aktywnie z hodowcami z całej Europy, głównie z duńskimi i czeskimi, sprowadzając do swoich obór krowy mleczne spełniające najwyższe standardy mleczności. Hodowcy wdrażają nowoczesne rozwiązania w hodowli, mając na uwadze zarówno dobrostan zwierząt, jak i wysoką wydajność produkcyjną. Spółka nawiązała także kontakty z lokalnymi producentami pasz oraz rolnikami prowadzącymi działalność w zakresie roślin paszowych.

Cel Pożyczki

W ostatnim okresie spółka pana Kamila, oprócz hodowli krów mlecznych, zajmuje się obrotem bydłem mięsnym i docelowo handel bydłem mięsnym ma stać się głównym przedmiotem działalności spółki.

Spółka współpracuje aktywnie z ubojnią Y.M. BSD International Trade Sp. z o. o..

Są to odbiorcy mięsa oferujący towary spełniające normy religijne (jakość poświadczona certyfikatami), tj. halal i produkty koszerne. Produkowane mięso wołowe jest eksportowane także na rynki: europejski oraz chiński.

Szacuje się, że zapotrzebowanie na mięso wołowe będzie rosnąć, zwłaszcza jeśli chodzi o odbiorców z Azji (Chiny, Wietnam, Tajlandia, Japonia) i konsumentów kierujących się przekonaniami religijnymi (Izrael, Turcja). Warto podkreślić, że zgodnie z szacunkami popyt na wołowinę w 2050 r. może wzrosnąć o 144% w stosunku do tego w 2020 r. Trzeba zaznaczyć również, że konsumpcja wołowiny rośnie, w przeciwieństwie do spożycia wieprzowiny. Konsumenci poszukują zdrowszych produktów, charakteryzujących się lepszą jakością, a co za tym idzie wyższą ceną. Wszystko to sprawia, że spółka pana Kamila ma zagwarantowanych stałych odbiorców bydła.

 

Pożyczka zostanie przeznaczona na zapewnienie regularnych dostaw bydła zakupionego od indywidualnych dostawców. Wartość jednorazowej dostawy żywca to ok. 250 tys. zł i o taką pożyczkę ubiega się Spólka. Okres spłaty pożyczki określany jest na jedynie 3 miesiące. Wynika to z faktu, że po zakupie bydła (płatne w momencie odbioru) i jego dostawie do ubojni (płatne z ok. 2 tygodniową zwłoką) kwoty zainwestowane w zakup zwracają się z około 10% zyskiem. W ten sposób kwota pożyczki może być rolowana przy kolejnych zakupach a Inwestorzy będą mieli zapewniony zwrot kapitału wraz z należnymi odsetkami w trzech ratach kapitałowo-odsetkowych.

Wyniki Finansowe Firmy

Wyniki finansowe przedstawiają się następująco:

 

Spółka powstała pod koniec lipca 2022r.

  • Rok 2022 od sierpnia (Bilans i Rachunek zysków w załączeniu)

Obroty: 1 mln 277 tys. zł 

Dochód:  64 tys. zł

 

  • Rok 2023 do czerwca (Bilans i Rachunek zysków w załączeniu)

Obroty: 4 mln 865 tys. zł 

Dochód:  2 mln 187 tys. zł

Zabezpieczenie pożyczki

Zabezpieczeniem pożyczki będzie:

Weksel in blanco wystawiony przez Spółkę;

Poręczenie wekslowe podpisane przez pana Kamila jako osobę fizyczną;

Notarialne oświadczenie o poddaniu się egzekucji (w trybie art. 777).

Dla udokumentowania sytuacji finansowej Spółki, do aukcji załączono pliki JPK wykazujące jej obroty.

Ponadto załączony zostaje raport BIK pana Kamila.

Dodatkowo pan Kamil udostępnił zapis umowy o współpracy z firmą Y.M. BSD International Trade Sp. z o. o.. Ten dokument, z uwagi na jego poufny charakter, może być indywidualnie udostępniony zainteresowanym Inwestorom po zgłoszeniu takiego zapotrzebowania u Opiekuna Aukcji.

Bonusy

Dla Inwestora, który udzieli pożyczki na kwotę minimum 50 tys. zł – dodatkowy 1 %.
Dla Inwestora, który udzieli pożyczki na kwotę minimum 100 tys. zł – dodatkowe 2 %.
Dla Inwestora, który udzieli pożyczki na całą kwotę 250 tys. zł – dodatkowe 3 %.

Złożone oferty
Kwota Wynagrodzenie Inwestor Data
250 000,00 zł 29 % wsieron 2023.10.01
20 000,00 zł 29 % Grzegorzx1 2023.09.30
Aby uzyskać dostęp do danych pożyczkobiorcy należy się zalogować. Zaloguj się
Dokumenty
Aby uzyskać dostęp do dokumentów należy się zalogować. Zaloguj się
Nikt nie zadał jeszcze pytania.
Aby zadać pytanie należy się zalogować. Zaloguj się