Czy kredyt dla firm to jedyna możliwość uzyskania finansowania przez przedsiębiorstwo?

Prowadzenie firmy nie jest łatwe i nie ma tutaj znaczenia, czy prowadzicie firmę jednoosobową, czy zarządzacie dużym przedsiębiorstwem. Na drodze każdego przedsiębiorcy czeka wiele przeszkód. Dotyczy to choćby zmieniających się jak w kalejdoskopie przepisów podatkowych, a przy tym na rynku panuje duża konkurencja, za którą trzeba nie tylko nadążać, ale wręcz ją wyprzedzać. Z tego też powodu firma musi ciągle się rozwijać, a rozwój to oczywiście inwestycja. Wiadomo, że nie każda firma dysponuje dużym kapitałem przeznaczonym na inwestycje. Z tego też powodu dużą popularnością cieszą się kredyty dla firm. Czas na ich temat dowiedzieć się więcej i wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie. 

Kredyty dla firm – o czym należy pamiętać? 

Kredyty dla przedsiębiorców zaciągane są nie tylko z powodów problemów finansowych, ale także stanowią formę inwestycji. Wiadomo, że na początku działalności trzeba również posiadać środki, dzięki którym można choćby wyposażyć biuro, zakupić sprzęt, czy też po prostu wynająć lokal. Koszty nie są małe, a nie każdy ma oszczędności, dlatego ciekawym rozwiązaniem jest kredytowanie. Możliwości i rodzajów kredytów jest wiele. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie każde rozwiązanie jest idealne, dlatego zawsze pod uwagę trzeba wziąć warunki kredytowania, okres spłaty i rzecz jasna trzeba czytać dokładnie umowy. To nadal nie wszystko. Należy zdawać sobie sprawę, że nie każdy kredyt może pokrywać wydatki dopiero co założonej firmy. Czas więc poznać rodzaje kredytów dla firm. 

Kredyt obrotowy – popularny, ale czy dobry?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, skąd wziąć środki na rozwój firmy. I właśnie im dedykowany jest kredyt obrotowy. Trzeba jednak wiedzieć, że jego zadaniem jest pomoc w utrzymaniu płynności finansowej danej firmy. Jak możecie się więc domyślić zaciągany jest przez przedsiębiorców, którzy mają problemy finansowe i potrzebują pieniędzy także na wypłaty dla pracowników. Można go więc wydać na wypłaty dla pracowników, o czym już wspomnieliśmy, ale też na spłatę innych kredytów czy pokrycie zaległych rachunków. Można nim pokryć zakup niezbędnych surowców czy produktów, dzięki którym będziecie mogli dalej prowadzić firmę. Taki kredyt nazywany jest inaczej obrotówką. Najczęściej można go zaciągnąć na rok, choć istnieje możliwość przedłużenia. Sporadycznie zdarzają się kredyty obrotowe udzielane na dłuższy czas. Kredytobiorca otrzymuje pieniądze w formie jednorazowej, choć mogą być również na jego życzenie podzielone na transze. Niestety nie każdy przedsiębiorca może otrzymać kredyt obrotowy. Dedykowany jest on dla firm, które istnieją już jakiś czas na rynku i najczęściej okres, jaki jest wymagany wynosi rok. Jeżeli sądzicie, że firmy, które działają na rynku dłużej zawsze otrzymają kredyt, to niestety jesteście w błędzie. Jeżeli firma ma duże problemy finansowe, to oczywiście otrzyma decyzję odmowną, ale może też otrzymać gorsze warunki kredytowe, choćby wyższą marżę/prowizję i wyższe oprocentowanie. Można się więc pokusić o stwierdzenie, że najlepsze warunki kredytu obrotowego otrzymują firmy, które są w dobrej kondycji finansowej. 

Kredyt inwestycyjny – czy tylko na inwestycje?

Każda firma, aby utrzymać się na rynku musi inwestować i tutaj inwestycje dotyczą nie tylko sprzętu, ale też dotyczą inwestycji w kapitał ludzki. Jednocześnie są przedsiębiorcy, którzy prowadząc firmę chcą inwestować w zakup papierów wartościowych. I właśnie im dedykowany jest kredyt inwestycyjny. Zatem taki kredyt można przeznaczyć na rozwój firmy, budowę siedziby, zakup pojazdów czy maszyn, ale też wspomniany przez nas zakup papierów wartościowych. Zaletą takiego kredytu jest fakt, iż można uzyskać naprawdę wysoką kwotę kredytu. Oczywiście aby tak się stało Wasza firma musi mieć świetną kondycję finansową. Jednocześnie należy zdawać sobie sprawę, że nawet przy dobrej kondycji w niektórych sytuacjach bank może odmówić kredytu i dzieje się to wtedy, gdy przedsiębiorca chce uzyskać wysoką kwotę, zaś bank uzna, że inwestycja jest zbyt ryzykowna i może się okazać niedochodową. Trzeba jeszcze pamiętać, że wiele banków wymaga wkładu własnego, który wynosi zazwyczaj 20-30% wartości całej inwestycji. Oczywiście są banki, które oferują kredyty bez wkładu własnego, ale ich warunki są już zdecydowanie mniej opłacalne. Zaletą kredytu inwestycyjnego jest to, że można rozłożyć go na wiele rat. Oczywiście można wziąć go także na krótki okres czasu. W niektórych przypadkach banki mogą zażądać dodatkowego poręczenia. Na taki stan rzeczy wpływa kondycja finansowa Waszej firmy. 

Czy warto wziąć kredyt pomostowy?

Bycie w Unii Europejskiej ma wiele zalet. Dla przedsiębiorców jedną z nich jest to, że mogą oferować swoje towary w krajach należących do Wspólnoty i nie muszą płacić przy tym wysokich podatków. Dużą zaletą jest także to, że z Funduszy Unii Europejskiej mogą otrzymać dofinansowanie i dotację. Jednak czasami przedsiębiorcy chcą jak najszybciej rozpocząć inwestycję, zaś wniosek o dotację nadal nie został rozpatrzony. Jeżeli więc Ci przedsiębiorcy nie rozpoczną inwestycji szybko, to może się okazać, że zbankrutują. Co powinni w takiej sytuacji zrobić? Czy mają nadal czekać, czy wziąć sprawy w swoje ręce? Oczywiście to drugie rozwiązanie jest sensowne i tutaj słusznym wyborem wydaje się kredyt pomostowy. Otóż przeznaczony jest on dla przedsiębiorców, którzy złożyli wniosek o dotację, ale jej jeszcze nie otrzymali i przez to nie mogą rozpocząć swojej inwestycji bądź utrzymać płynności finansowej. Kredyt pomostowy można przeznaczyć na inwestycję, ale też na bieżącą działalność. Jednocześnie utrzymanie takiego kredytu niestety nie jest wcale łatwe. Banki wymagają od przedsiębiorców naprawdę dużej zdolności kredytowej, a jakby tego było mało, to musicie mieć też dobrze napisany biznesplan. 

Kredyt hipoteczny dla firm 

Kredyty hipoteczne kojarzą się raczej z osobami prywatnymi, które zaciągają takie kredyty na zakup domu czy mieszkania. Jednocześnie trzeba zdawać sobie sprawę, że także przedsiębiorcy mogą skorzystać z opcji kredytu hipotecznego. Oczywiście zasady tutaj są podobne i hipoteka stanowi zabezpieczenie i nakładana jest na daną nieruchomość. Dzięki temu w razie problemów ze spłatą bank może ją przejąć i przez to odzyskać pożyczoną kwotę. Takie kredyty zazwyczaj mają bardzo dobre warunki, mogą mieć niską marżę, a przy tym raty mogą być rozłożone na bardzo długi okres spłaty. Na co przedsiębiorcy mogą wydać taki kredyt? Możliwości tutaj jest dużo. Kredyt może być wykorzystany na zakup nieruchomości firmowych, ale i lokali przeznaczonych na wynajem. Dodatkowo można sfinansować nim zakup działki budowlanej pod zabudowę na działalność gospodarczą. To nadal nie wszystko, gdyż można finansować nim remont firmy i jej unowocześnianie. Kredyt hipoteczny wydaje się więc dobrą opcją. Jednak, aby go otrzymać przedsiębiorca w żadnym wypadku nie może mieć zaległości finansowych, a jego firma nie może być wpisana do BIG, czy BIK. W wielu przypadkach banki wymagają też części kapitału własnego. 

Kredyt technologiczny – na wdrożenie nowych technologii

Jeżeli chcecie wdrożyć nowoczesne rozwiązanie technologiczne, to ciekawym wyborem może być specjalistyczny kredyt, a dokładnie kredyt technologiczny. Przeznaczony jest on dla małych i średnich firm. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie każdy bank taki kredyt oferuje, ale wydaje się on korzystną opcją, gdyż spłata kredytu technologicznego może być w jakimś stopniu dofinansowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego. W ten sposób możecie wdrożyć nowoczesne technologie, a przy tym jeszcze zyskać dofinansowanie do rat. 

Gdy zakładasz działalność 

Wiele banków nie chce udzielać kredytów nowo założonym firmom. Trzeba prowadzić firmę minimum przez rok, aby móc starać się o kredyt. Na szczęście dla nowych przedsiębiorców istnieje jeszcze inna opcja, a mianowicie kredyt na start. Jest on dedykowany przedsiębiorcom, którzy dopiero założyli swoją firmę. Oczywiście aby go uzyskać trzeba przygotować dobry biznesplan i na tej podstawie bank będzie oceniał, czy Wasz pomysł ma szansę przetrwania. Są banki, które pomagają przedsiębiorcom nawet w procesie rejestracji firmy. 

Czy kredyt dla firm to jedyna możliwość uzyskania finansowania przez przedsiębiorstwo? 

Prowadzenie firmy nie jest łatwe i nie ma tutaj znaczenia, czy prowadzicie firmę jednoosobową, czy zarządzacie dużym przedsiębiorstwem. Na drodze każdego przedsiębiorcy czeka wiele przeszkód. Dotyczy to choćby zmieniających się jak w kalejdoskopie przepisów podatkowych, a przy tym na rynku panuje duża konkurencja, za którą trzeba nie tylko nadążać, ale wręcz ją wyprzedzać. Z tego też powodu firma musi ciągle się rozwijać, a rozwój to oczywiście inwestycja. Wiadomo, że nie każda firma dysponuje dużym kapitałem przeznaczonym na inwestycje. Z tego też powodu dużą popularnością cieszą się kredyty dla firm. Czas na ich temat dowiedzieć się więcej i wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie. Kredyty dla firm – o czym należy pamiętać? Kredyty dla przedsiębiorców zaciągane są nie tylko z powodów problemów finansowych, ale także stanowią formę inwestycji. Wiadomo, że na początku działalności trzeba również posiadać środki, dzięki którym można choćby wyposażyć biuro, zakupić sprzęt, czy też po prostu wynająć lokal. Koszty nie są małe, a nie każdy ma oszczędności, dlatego ciekawym rozwiązaniem jest kredytowanie. Możliwości i rodzajów kredytów jest wiele. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie każde rozwiązanie jest idealne, dlatego zawsze pod uwagę trzeba wziąć warunki kredytowania, okres spłaty i rzecz jasna trzeba czytać dokładnie umowy. To nadal nie wszystko. Należy zdawać sobie sprawę, że nie każdy kredyt może pokrywać wydatki dopiero co założonej firmy. Czas więc poznać rodzaje kredytów dla firm. Kredyt obrotowy – popularny, ale czy dobry? Wielu przedsiębiorców zastanawia się, skąd wziąć środki na rozwój firmy. I właśnie im dedykowany jest kredyt obrotowy. Trzeba jednak wiedzieć, że jego zadaniem jest pomoc w utrzymaniu płynności finansowej danej firmy. Jak możecie się więc domyślić zaciągany jest przez przedsiębiorców, którzy mają problemy finansowe i potrzebują pieniędzy także na wypłaty dla pracowników. Można go więc wydać na wypłaty dla pracowników, o czym już wspomnieliśmy, ale też na spłatę innych kredytów czy pokrycie zaległych rachunków. Można nim pokryć zakup niezbędnych surowców czy produktów, dzięki którym będziecie mogli dalej prowadzić firmę. Taki kredyt nazywany jest inaczej obrotówką. Najczęściej można go zaciągnąć na rok, choć istnieje możliwość przedłużenia. Sporadycznie zdarzają się kredyty obrotowe udzielane na dłuższy czas. Kredytobiorca otrzymuje pieniądze w formie jednorazowej, choć mogą być również na jego życzenie podzielone na transze. Niestety nie każdy przedsiębiorca może otrzymać kredyt obrotowy. Dedykowany jest on dla firm, które istnieją już jakiś czas na rynku i najczęściej okres, jaki jest wymagany wynosi rok. Jeżeli sądzicie, że firmy, które działają na rynku dłużej zawsze otrzymają kredyt, to niestety jesteście w błędzie. Jeżeli firma ma duże problemy finansowe, to oczywiście otrzyma decyzję odmowną, ale może też otrzymać gorsze warunki kredytowe, choćby wyższą marżę/prowizję i wyższe oprocentowanie. Można się więc pokusić o stwierdzenie, że najlepsze warunki kredytu obrotowego otrzymują firmy, które są w dobrej kondycji finansowej. Kredyt inwestycyjny – czy tylko na inwestycje? Każda firma, aby utrzymać się na rynku musi inwestować i tutaj inwestycje dotyczą nie tylko sprzętu, ale też dotyczą inwestycji w kapitał ludzki. Jednocześnie są przedsiębiorcy, którzy prowadząc firmę chcą inwestować w zakup papierów wartościowych. I właśnie im dedykowany jest kredyt inwestycyjny. Zatem taki kredyt można przeznaczyć na rozwój firmy, budowę siedziby, zakup pojazdów czy maszyn, ale też wspomniany przez nas zakup papierów wartościowych. Zaletą takiego kredytu jest fakt, iż można uzyskać naprawdę wysoką kwotę kredytu. Oczywiście aby tak się stało Wasza firma musi mieć świetną kondycję finansową. Jednocześnie należy zdawać sobie sprawę, że nawet przy dobrej kondycji w niektórych sytuacjach bank może odmówić kredytu i dzieje się to wtedy, gdy przedsiębiorca chce uzyskać wysoką kwotę, zaś bank uzna, że inwestycja jest zbyt ryzykowna i może się okazać niedochodową. Trzeba jeszcze pamiętać, że wiele banków wymaga wkładu własnego, który wynosi zazwyczaj 20-30% wartości całej inwestycji. Oczywiście są banki, które oferują kredyty bez wkładu własnego, ale ich warunki są już zdecydowanie mniej opłacalne. Zaletą kredytu inwestycyjnego jest to, że można rozłożyć go na wiele rat. Oczywiście można wziąć go także na krótki okres czasu. W niektórych przypadkach banki mogą zażądać dodatkowego poręczenia. Na taki stan rzeczy wpływa kondycja finansowa Waszej firmy. Czy warto wziąć kredyt pomostowy? Bycie w Unii Europejskiej ma wiele zalet. Dla przedsiębiorców jedną z nich jest to, że mogą oferować swoje towary w krajach należących do Wspólnoty i nie muszą płacić przy tym wysokich podatków. Dużą zaletą jest także to, że z Funduszy Unii Europejskiej mogą otrzymać dofinansowanie i dotację. Jednak czasami przedsiębiorcy chcą jak najszybciej rozpocząć inwestycję, zaś wniosek o dotację nadal nie został rozpatrzony. Jeżeli więc Ci przedsiębiorcy nie rozpoczną inwestycji szybko, to może się okazać, że zbankrutują. Co powinni w takiej sytuacji zrobić? Czy mają nadal czekać, czy wziąć sprawy w swoje ręce? Oczywiście to drugie rozwiązanie jest sensowne i tutaj słusznym wyborem wydaje się kredyt pomostowy. Otóż przeznaczony jest on dla przedsiębiorców, którzy złożyli wniosek o dotację, ale jej jeszcze nie otrzymali i przez to nie mogą rozpocząć swojej inwestycji bądź utrzymać płynności finansowej. Kredyt pomostowy można przeznaczyć na inwestycję, ale też na bieżącą działalność. Jednocześnie utrzymanie takiego kredytu niestety nie jest wcale łatwe. Banki wymagają od przedsiębiorców naprawdę dużej zdolności kredytowej, a jakby tego było mało, to musicie mieć też dobrze napisany biznesplan. Kredyt hipoteczny dla firm Kredyty hipoteczne kojarzą się raczej z osobami prywatnymi, które zaciągają takie kredyty na zakup domu czy mieszkania. Jednocześnie trzeba zdawać sobie sprawę, że także przedsiębiorcy mogą skorzystać z opcji kredytu hipotecznego. Oczywiście zasady tutaj są podobne i hipoteka stanowi zabezpieczenie i nakładana jest na daną nieruchomość. Dzięki temu w razie problemów ze spłatą bank może ją przejąć i przez to odzyskać pożyczoną kwotę. Takie kredyty zazwyczaj mają bardzo dobre warunki, mogą mieć niską marżę, a przy tym raty mogą być rozłożone na bardzo długi okres spłaty. Na co przedsiębiorcy mogą wydać taki kredyt? Możliwości tutaj jest dużo. Kredyt może być wykorzystany na zakup nieruchomości firmowych, ale i lokali przeznaczonych na wynajem. Dodatkowo można sfinansować nim zakup działki budowlanej pod zabudowę na działalność gospodarczą. To nadal nie wszystko, gdyż można finansować nim remont firmy i jej unowocześnianie. Kredyt hipoteczny wydaje się więc dobrą opcją. Jednak, aby go otrzymać przedsiębiorca w żadnym wypadku nie może mieć zaległości finansowych, a jego firma nie może być wpisana do BIG, czy BIK. W wielu przypadkach banki wymagają też części kapitału własnego. Kredyt technologiczny – na wdrożenie nowych technologii Jeżeli chcecie wdrożyć nowoczesne rozwiązanie technologiczne, to ciekawym wyborem może być specjalistyczny kredyt, a dokładnie kredyt technologiczny. Przeznaczony jest on dla małych i średnich firm. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie każdy bank taki kredyt oferuje, ale wydaje się on korzystną opcją, gdyż spłata kredytu technologicznego może być w jakimś stopniu dofinansowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego. W ten sposób możecie wdrożyć nowoczesne technologie, a przy tym jeszcze zyskać dofinansowanie do rat. Gdy zakładasz działalność Wiele banków nie chce udzielać kredytów nowo założonym firmom. Trzeba prowadzić firmę minimum przez rok, aby móc starać się o kredyt. Na szczęście dla nowych przedsiębiorców istnieje jeszcze inna opcja, a mianowicie kredyt na start. Jest on dedykowany przedsiębiorcom, którzy dopiero założyli swoją firmę. Oczywiście aby go uzyskać trzeba przygotować dobry biznesplan i na tej podstawie bank będzie oceniał, czy Wasz pomysł ma szansę przetrwania. Są banki, które pomagają przedsiębiorcom nawet w procesie rejestracji firmy. Czy kredyt dla firm to jedyna możliwość uzyskania finansowania przez przedsiębiorstwo? Wyobraźcie sobie, że istnieje jeszcze inna możliwość uzyskania pożyczki dla firm. Doskonałym wyborem są pożyczki społecznościowe Future Capital. Warto wiedzieć, że Future Capital daje przedsiębiorcom możliwość uzyskania kapitału, który posłuży im do rozwoju firmy. Klienci mogą zyskać wsparcie prawne, ale też trzeba wiedzieć, że wszystkie warunki dla pożyczkobiorców są całkowicie jasne. Misją Future Capital jest zapewnienie przedsiębiorcom bezpiecznych transakcji i pomoc w pozyskaniu środków finansowych. Future Capital jest platformą crowdfundingową, która zrzesza prywatnych inwestorów szukających ciekawych pomysłów, w które mogą zainwestować. Taki model biznesowy jest już znany od wielu lat w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii i obecnie staje się coraz popularniejszy w Polsce. Pracownicy Future Capital zapewniają też wsparcie dla inwestorów. Jednocześnie nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo zainwestowanego kapitału, gdyż mogą uzyskać nawet wsparcie windykacyjne. Zatem zyskują pożyczkobiorcy, ale i pożyczkodawca. Takie rozwiązanie jest naprawdę dobre dla osób, które nie mogą otrzymać kredytu z banku. W przypadku pożyczek społecznościowych każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie i największą rolę w tym przypadku odgrywa pomysł, a nie kapitał. Nawet zaległości finansowe nie przekreślają Waszej szansy na to, iż uzyskacie wsparcie finansowe. Zasada pożyczek społecznościowych jest prosta, a mianowicie pożyczacie pieniądze nie od firm, a od osób prywatnych. Dużą zaletą jest także fakt, że możecie określić warunki pożyczki na jakich Wam zależy. Wiele formalności możecie załatwić online. Oczywiście przypominamy, iż Wasz pomysł musi być naprawdę dobry, gdyż tylko wtedy macie szansę na uzyskanie najlepszej pożyczki. Zatem pożyczki społecznościowe to zdecydowanie dobry wybór.