Future Capital – alternatywny sposób na finansowanie firmy

Future Capital_pośrednik finansowy
Future Capital to pośrednik finansowy

Future Capital, polska platforma pożyczek społecznościowych dla firm, w pewnym zakresie swojej działalności pełni także rolę pośrednika finansowego. Ta sytuacja ma miejsce w momencie, gdy spółka poszukująca finansowania swoich działań biznesowych potrzebuje wsparcia inwestora prywatnego.

Pośrednictwo finansowe

Działania zespołu FutureCapital.pl w roli pośrednika finansowego rozpoczynają się już w chwili złożenia przez przedsiębiorcę wniosku pożyczkowego. W pierwszej kolejności analizowana jest sytuacja finansowa spółki, jej perspektywy rozwoju, a przede wszystkim prawdopodobieństwo spłaty zobowiązań. Eksperci w Future Capital pomagają też w stworzeniu odpowiedniej oferty dla inwestorów. Każdy z nich dysponuje szeroką wiedzą na temat analizy finansowej oraz w szerszym kontekście – rynku finansowego. Doradcy potrafią wsłuchać się w potrzeby klienta, co pozwala im na zrozumienie jego potrzeb i umożliwia dobranie najkorzystniejszej opcji finansowania. Doradcy finansowi przeprowadzają przedsiębiorstwa poszukujące pożyczki przez cały proces, wskazują wymagane dokumenty, ale też dbają o dochowanie wszystkich terminów i wszelkich formalności.

Dzisiaj polskie banki nie tylko wyśrubowały warunki udzielania kredytów, ale także wydłużyły wszystkie procedury. Tym samym oferta tradycyjnych pośredników finansowych, którzy posiadają w swoim portfolio jedynie produkty bankowe okazuje się niewystarczająca. Finansowanie alternatywne jest formą coraz częściej wykorzystywaną przez przedsiębiorców. Pożyczki społecznościowe (ang. social lending) stają się też coraz bardziej powszechną metodą inwestycji dla osób poszukujących alternatywnych sposobów pomnażania swoich zasobów. Należy podkreślić, że Future Capital z pewnością nie jest pośrednikiem kredytowym w myśl ustawy z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Działalność spółki należy raczej porównywać do funkcji, jaką pełni doradca finansowy. Warto zwrócić uwagę na to, że pracownicy Future Capital to eksperci pośredniczący w finansowaniu przedsiębiorstw poszukujących środków na rozwój.

Brak dodatkowych opłat za pośrednictwo finansowe

Future Capital dysponuje prężnym gronem inwestorskim, które sukcesywnie się powiększa. Zarówno ilość inwestorów, ich aktywność, ale także zasobność portfeli maksymalizuje szanse na pozyskanie przez firmę środków. Każda polska firma ma możliwość przez 24h na dobę złożenia wniosku pożyczkowego. Jest on następnie weryfikowany pod kątem kondycji finansowej spółki. Po pozytywnym wyniku audytu, na FutureCapital.pl publikowana jest dedykowana aukcja. Bezpośrednie skorzystanie z portalu eliminuje szereg opłat prowizyjnych, które zazwyczaj pobierają pośrednicy finansowi. W przypadku Future Capital prowizja to de facto opłata za skorzystanie z usług portalu. Jest ona naliczana w momencie, gdy aukcja zostanie zamknięta. Co to oznacza? Warunkiem koniecznym jest zebranie podczas aukcji oczekiwanej kwoty pożyczki. Jeżeli jednak nie zostanie on spełniony, to firma aplikująca o pożyczkę nie ponosi żadnych kosztów.

Podsumowując, przedsiębiorca poszukujący środków na rozwój firmy powinien wziąć pod uwagę wszystkie możliwości, które oferuje rynek finansowy. Ze względu na sytuację powinien także rozważyć temat finansowania pozabankowego. Jak się okazuje możliwości jest całkiem sporo, nieomalże z każdym dniem pojawiają się nowe rozwiązania, dlatego też warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia pośredników finansowych oferujących nie tylko tradycyjne kredyty dla firm.