Inwestycje w pożyczki społecznościowe – jak zacząć

Inwestycje w pożyczki społecznościowe – jak zacząć
Inwestycje w pożyczki społecznościowe – jak zacząć?

Inwestowanie w pożyczki społecznościowe staje się w Polsce coraz popularniejszym trendem. Koncepcja social lednigu nie jest skomplikowana i jest już z powodzeniem wykorzystywana w branży hotelarskiej czy taksówkarskiej.

Sprawdźmy na czym dokładnie polega idea pożyczek peer to peer, dlaczego warto się nimi zainteresować i od czego zacząć inwestowanie.

Jak działają pożyczki społecznościowe

Pożyczki społecznościowe, zwane też social ledningiem lub pożyczkami P2P (peer to peer) to jedna z form crowfundingu. Kilku lub kilkunastu inwestorów wspiera swoim kapitałem określoną firmę. Spłaca ona pożyczony kapitał z ustalonymi odsetkami, które są zyskiem inwestora. Wszystko odbywa się bez udziału banków czy innych instytucji finansowych. Cały proces jest realizowany za pośrednictwem dedykowanego serwisu internetowego. Takim serwisem jest https://www.futurecapital.pl/.

Pożyczki społecznościowe jak Uber i Airbnb?

Na podobnej zasadzie do pożyczek społecznościowych działają platformy Airbnb oraz Uber, które zrewolucjonizowały branżę hotelarską i taksówkarską. Działające na zasadzie sharing economy czyli dzielenia się prywatnym dobrem, łączą dostawców z odbiorcami, za pośrednictwem dedykowanej platformy.

Dlaczego warto inwestować w pożyczki społecznościowe

Internet daje ogromne możliwości rozwoju przedsiębiorczości, co świetnie widać właśnie na przykładzie serwisów pożyczkowych. Z jednej strony istnieje duży popyt na usługi pożyczkowe. Z drugiej, pożyczki społecznościowe to dobry sposób na bezpieczne i efektywne lokowanie swojego kapitału, z minimalną ilością formalności i bez pośredników.

Korzyści dla pożyczkodawcy

– masz pełną kontrolę nad tym na co i w jaki sposób są inwestowane Twoje pieniądze,
– Ty decydujesz ile chcesz zarabiać i w jakim czasie, określając poziom oprocentowania każdej pożyczki,
– jeśli chcesz zarabiać więcej możesz skorzystać ze specjalnego programu VIP,
– wynagrodzenie z inwestycji otrzymujesz regularnie, raz w miesiącu na konto,
– Twoi pożyczkobiorcy podlegają dokładnej weryfikacji, a transakcje zabezpieczeniom,
– w razie pytań możesz skontaktować się z doradcą, który wskaże optymalne dla Ciebie rozwiązania.

Korzyści dla Inwestora

– otrzymujesz finansowe wsparcie, dzięki któremu możesz rozpocząć lub rozwijać swoją firmę,
– nie musisz tracić czasu na załatwianie wielu formalności,
– zyskujesz pomoc doradcy w przygotowaniu niezbędnych dokumentów finansowych,
– pieniądze trafiają na Twoje konto w ciągu 3 dni od podpisania dokumentów.

Pożyczki społecznościowe – jak zacząć – poradnik dla pożyczkodawcy

By korzystać z naszego serwisu jako inwestor musisz założyć konto. Po jego aktywacji otrzymujesz dostęp do regulaminu serwisu, kalkulatora oraz aukcji. Wybierz te, które najbardziej Ci odpowiadają. Zaproponuj kwotę pożyczki oraz oprocentowanie, które chciałbyś uzyskać. Jeśli twoja oferta znajdzie się wśród najbardziej atrakcyjnych propozycji – wygrywasz aukcję i zostajesz inwestorem w danej pożyczce.

Nie musisz przygotowywać żadnych dokumentów – wszystkim zajmą się nasi pracownicy, którzy czuwają nad prawidłowym przebiegiem całości procesu. Po przelaniu środków na konto pożyczkobiorcy, będziesz otrzymywać kwotę raty, zgodną z harmonogramem spłat. Będzie przesyłana na Twoje konto raz w miesiącu.

Pożyczki społecznościowe – jak zacząć – poradnik dla pożyczkobiorcy

Jeśli potrzebujesz środków finansowych na rozpoczęcie lub rozwój działalności lub inwestycje złóż wniosek na stronie futurecapital.pl. Po weryfikacji poprosimy Cię o uzupełnienie wniosku o niezbędne dokumenty finansowe i proponowane zabezpieczenie pożyczki. Po zatwierdzeniu wniosku Twój opiekun przygotuje aukcję pożyczkową. Jeśli okaże się ona interesująca dla zarejestrowanych w bazie inwestorów, będą mogli złożyć swoją ofertę. Kluczowym czynnikiem będzie dla nich wynik finansowy Twojej firmy oraz sposób zabezpieczenia pożyczki, a także oprocentowanie i czas jej spłaty. Jeśli w określonym czasie uda się uzbierać wnioskowaną kwotę pożyczki, aukcja będzie zakończona sukcesem. Nasi pracownicy przygotują dokumenty, niezbędne do sfinalizowania transakcji oraz pomogą w załatwieniu formalności notarialnych. Podpisane przez Ciebie dokumenty roześlemy także do wszystkich inwestorów. W ciągu 3 dni pieniądze z pożyczki zostaną przelane na Twoje konto. Twoim obowiązkiem będzie wyłącznie terminowe spłacanie rat kapitałowo-odsetkowych. Prawda, że proste?