Future Capital nominowany do Polskiej Nagrody Innowacyjności

Polska Nagroda Innowacyjności 2020

Krakowska platforma łącząca inwestorów prywatnych z przedsiębiorcami poszukującymi środków na rozwój biznesu, czyli Future Capital został zauważony przez Polską Agencję Przedsiębiorczości. KAM Sp. z o.o., odpowiadająca za opracowanie i wdrożenie tej platformy uzyskała właśnie nominację do tytułu Polska Nagroda Innowacyjności 2020.

Kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele Polskiej Agencji Przedsiębiorczości, redakcji Forum Przedsiębiorczości i Biznes Puls w Gazecie Wyborczej, zwróciła uwagę na innowacyjność pożyczek społecznościowych dla firm w przestrzeni biznesowej.

Jest nam niezmiernie miło, że media postrzegają nasz model biznesu za innowacyjny. Nasza spółka posiada też pierwiastek społeczny, bo angażuje prywatnych Inwestorów w rozwój polskich firm. Na platformie futurecapital.pl firmy i ludzie spotykają się zdalnie, co w czasach koronawirusa jest również atutem naszej działalności – zaznacza Krystyna Jarosz, prezes spółki KAM.

Future Capital to alternatywna metoda pozyskania funduszy dla przedsiębiorców, ale także interesujące źródło zarobku dla inwestorów. Jak pokazuje już dwuletni okres funkcjonowania Future Capital na rynku, wynagrodzenie dla inwestora może wynieść nawet 20% w skali roku. Pożyczki społecznościowe regulowane są umowami cywilnoprawnymi, zawieranymi bez udziału banku czy instytucji pozabankowych. Cała procedura odbywa się w bezpiecznej atmosferze, za pośrednictwem platformy FutureCapital.pl, co jest istotne w kontekście zmian, które przyniósł nam rok 2020.