Inwestowanie w kobiecym stylu

Kredyty pozabankowe_pożyczki społecznościowe dla firm

W gronie inwestorów Future Capital dominują mężczyźni, natomiast w 2020 roku zauważalny jest silny trend wzrostowy wśród kobiet. Niemałym zaskoczeniem jest fakt, że płeć piękna dynamicznie inwestuje w rozwój polskich przedsiębiorstw. O ile mężczyźni potrzebują sporo czasu, aby rozpocząć działania inwestorskie, o tyle panie niemalże od razu biorą czynny udział w aukcjach pożyczkowych.

Jak zaznacza Krystyna Jarosz, prezes Future Capital , kobiety podejmując decyzję o inwestowaniu w pożyczki społecznościowe dla firm biorą pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim formę zabezpieczenia pożyczki. Jeżeli przedsiębiorca poszukujący dofinansowania swojej firmy oferuje tak zwane twarde zabezpieczenie, czyli hipotekę czy zastaw rejestrowy, to panie są bardziej skłonne zainwestować w taką aukcję. Drugim czynnikiem jest przedmiot aukcji inwestycyjnej. Inwestorki z upodobaniem angażują się w aukcje pożyczkowe z obrzeży przemysłu. Chłodnie do przechowywania owoców, betoniarki czy budowa magazynu w gospodarstwie rolnym okazują się najbardziej atrakcyjne dla kobiet. Inwestorki zwracają też uwagę na odpowiedzialność społeczną przedsiębiorcy. Jeżeli inwestycja dotyczy obszaru ekologii to także zwiększa szanse na ich zainteresowanie.

Wysokość inwestycji

Wysokość ofert inwestycyjnych kobiet jest niższa, niż mężczyzn. Stosunkowo rzadko też decydują się na sfinansowanie całej aukcji pożyczkowej. Średnia kwota inwestycji w kredyty pozabankowe kobiet plasuje się pomiędzy 10 000, a 12 000. Jeżeli weźmiemy pod uwagę długość inwestycji, to największym powodzeniem cieszą się te 24 miesięczne.

Podczas procesu inwestowania za pośrednictwem platformy social lending Future Capital dla kobiet ważny jest nie tylko merytoryczny kontakt z ekspertami Future Capital, ale także transparentne zasady funkcjonowania platformy pożyczek społecznościowych. Dlaczego panie decydują się na inwestycje w kredyty pozabankowe? Jak podkreślają jest to alternatywna forma finansowania rozwoju firm i atrakcyjna metoda inwestowania, przede wszystkim ze względu na wysokie zyski.