W co inwestować w czasach inflacji?

W co inwestować w czasach inflacji
W co inwestować w czasach inflacji?

Inflacja w Polsce osiągnęła rekordowy poziom i jest najwyższa od 20 lat. Wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment, by w cokolwiek inwestować, a jeśli tak to gdzie bezpiecznie ulokować kapitał. Trzymanie pieniędzy w banku wydaje się średnim rozwiązaniem, biorąc pod uwagę niemal zerowe oprocentowanie lokat. I choć wysoka inflacja nie zachęca do inwestycji, to jest szereg instrumentów pozwalających na ochronę kapitału i właściwe nim dysponowanie. Jednym z nich są pożyczki społecznościowe.

Inwestycje alternatywne zyskują na znaczeniu

Finansowanie społecznościowe staje się coraz popularniejszym sposobem na dywersyfikację kapitału inwestycyjnego wśród polskich przedsiębiorców. Przy zerowym oprocentowaniu lokat bankowych jest jednym z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych sposobów pomnażania kapitału. Dzięki rosnącej ilości platform crowdfundingowych , znalezienie ciekawego projektu, któremu można udzielić wsparcia jest bardzo proste. Jedną z takich platform jest futurecapital.pl.

Future Capital – alternatywne  inwestycje w czasach inflacji

Futurecapital.pl to internetowy serwis social lendingowy , łączący inwestorów z osobami poszukującymi finansowania. Ideą powstania platformy było zapewnienie przedsiębiorcom nieograniczonego dostępu do sposobu finansowania, niezależnego od banków. Dzięki rozwojowi cyfryzacji w branży finansowej możliwe stało się szybkie i bezpieczne pomnażanie kapitału, poprzez wspieranie polskich firm.

Jak zacząć?

Poszukujący finansowego wsparcia przedsiębiorca składa na platformie futurecapital.pl wniosek pożyczkowy. Po weryfikacji dokonanej przez zespół specjalistów pojawia się aukcja pożyczkowa. Sprawdzanie inwestorów według indywidualnych kryteriów jest gwarancją bezpieczeństwa dla udzielających wsparcia osób. Mogą oni składać swoje oferty i propozycje, a po zakończeniu aukcji podpisują umowę z pożyczkobiorcą, który ma możliwość rozpocząć inwestowanie w rozwój swojej firmy. Inwestor z kolei otrzymuje ustalone wynagrodzenie wraz z zainwestowanym kapitałem.

Futurecapital – nowoczesne technologie i ludzkie spojrzenie na biznes

Podstawą funkcjonowania platform takich jak futurecapital.pl jest połączenie idei business lendingu z obszarem FinTech (financial technology). Dzięki cyfrowym narzędziom cały proces może odbywać się online, co jest bardzo wygodne i pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Daje też nieograniczone możliwości nawiązywania relacji biznesowych między inwestorami a przedsiębiorcami nawet z odległych krańców kraju.

Mimo że podstawą funkcjonowania platformy futurecapital jest technologia, to na pierwszym miejscu zawsze pozostaje człowiek. Zarówno pod kątem wspierania osobistych doświadczeń i uproszczenia całego procesu, jak i ze względu na wspieranie ciekawych idei i pomysłów.

Dzięki platformom społecznościowym przedsiębiorcy mają szansę rozwijać swoje biznesy, a inwestorzy lokować swój kapitał, bezpiecznie go pomnażając. Satysfakcja inwestorów i pomnażanie zysków jest tak samo istotne jak misja wspierania polskich przedsiębiorców.

Zabezpieczenia pożyczek społecznościowych

Przed rozpoczęciem inwestowania w obszarze social lendingu warto sprawdzić, jakie dana platforma oferuje formy zabezpieczeń. Future Capital oferuje szereg narzędzi, dzięki którym inwestorzy mogą chronić swoje interesy i kapitał. Wśród form zabezpieczeń pożyczki znajduje się między innymi weksel in blanco oraz oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji.

Chociaż sytuacja gospodarcza jest trudna i mało sprzyjająca, to jednak nie oznacza, że trzeba całkowicie rezygnować z inwestycji. Warto jednak zachować daleką idącą ostrożność i dobrze przemyśleć każdą decyzję finansową.

Social lending wydaje się najlepszą odpowiedzią na pytanie: w co inwestować w czasach inflacji. To prosty i bezpieczny sposób na mądre wykorzystanie i pomnażanie kapitału, który pozwala jednocześnie wspierać polskie firmy.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.